ДОСТУПНЕ ЖИТЛО ЯК НАЦІОНАЛЬНА ІДЕЯ. ЗА «КРУГЛИМ СТОЛОМ» - ПРО СВІТОВИЙ ДОСВІД ЖИТЛОВОЇ ПОЛІТИКИ

26 квітня у столичному Президент Палаці відбувся «круглий стіл» «Кращі практики житлової політики та можливості їх застосування в Україні». Захід організовано Держмолодьжитлом за підтримки Секції по житловому господарству та землекористуванню ЕЄК ООН і Програми розвитку ООН в Україні.

«Круглий стіл» відкрили голова правління Держмолодьжитла Сергій Комнатний і керівник комітету житлового господарства та землекористування Європейської економічної комісії ООН Гульнара Ролл.

47  43

Метою заходу Сергій Комнатний назвав отримати досвід, яким чином країни рухаються до створення доступу до достатнього, безпечного і недорогого житла для всіх громадян, зрозуміти, які практики можуть бути застосовані в нашій країні та вийти на конкретні пропозиції та проекти актів.

Серед Цілей сталого розвитку, які було затверджено Генеральною Асамблеєю ООН у вересні 2015 року, та яких дотримуються всі країни світу, включають 17 цілей і 169 конкретних завдань. Ціль 11 містить завдання – до 2030 року забезпечити загальний доступ до достатнього, безпечного і недорогого житла й основних послуг.

«На часі – розробка Національного плану реформування житлової політики в Україні, - зазначив Сергій Комнатний. – Адже сьогодні питання житлового забезпечення громадян України врегульоване недостатньо ефективно. Частково ми користуємося нормами законодавства, які діяли ще за часів Радянського Союзу та не враховують вимог та викликів сучасності, - зазначив Сергій Комнатний. – Насамперед мова про Житловий кодекс зразка 1983 року. Крім того, маємо зобов’язання перед соціально незахищеними верствами населення у створенні умов для вирішення ними житлового питання».

Експерти з різних країн світу презентували досвід своїх держав щодо забезпечення громадян житлом. Зокрема, йшлося про те, що в Румунії працюють програми житлового кредитування, оренди житла, відродження села, соціального житла. У свою чергу, в Латвії ухвалено і працює закон про оренду житлових приміщень. Нарешті, у Словаччині майже 25 років працює Державний фонд розвитку житлового будівництва, який надає довгострокові кредити з пільговими диференційованими  відсотковими ставками.

З презентаціями виступили керівник комітету житлового господарства ООН-ХАБІТАТ Кристоф Лаланд, міжнародні експерти Агата Краузе (Польща), Вероніка Рехакова (Словаччина), Юнона Лунгул (Молдова), Сергій Сидорко (Латвія), Олена Шуляк, керівник сектора «Будівництво» Офісу ефективного регулювання (BRDO).

52  54 62

З матеріалами презентацій можна ознайомитися на сайті Держмолодьжитла у розділі Презентації

Зі змістовними доповідями та повідомленнями виступили заступник Харківського міського голови – директор Департаменту економіки та комунального майна Харківської міської ради Михайло Фатеєв, перший віце-президент Будівельної палати України Станіслав Сташевський і виконавчий директор Конфедерації будівельників України Віталій Грусевич.

61 56 53

Учасники «круглого столу» провели активну професійну дискусію довкола теми засідання. «Нехай доступне житло стане національною ідеєю», - підбила підсумки засідання Єлена Беженару, керівник групи експертів ООН, які представили свої висновки щодо проектів законів України «Про орендні будинки» і «Про механізми забезпечення житлом».

«Інформація та досвід, які ми отримали сьогодні, дозволить нам максимально ефективно та раціонально імплементувати ефективні механізми з житлового забезпечення в законодавство нашої країні», - закрив обговорення Сергій Комнатний.

***

Засіданню «круглого столу» передувала зустріч міжнародної експертної групи фахівців із житлового законодавства з заступником міністра регіонального розвитку України Львом Парцхаладзе і керівниками департаментів Мінрегіону.

30 41

Сьогодні ж експерти обговорили стан реалізації житлової політики в Україні із заступником голови комітету Верховної Ради України з питань будівництва, архітектури та ЖКГ Альоною Бабак.