Інформація Органам виконавчої влади, виконавчим органам рад, підприємствам, установам та організаціям, що ведуть облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, в частині виконання постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2011 року № 238 «

Інформація

органам виконавчої влади, виконавчим органам рад, підприємствам, установам та організаціям, що ведуть облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, в частині виконання постанови

Кабінету Міністрів України від 11.03.2011 року

№ 238 «Про Єдиний державний реєстр громадян,

які потребують поліпшення житлових умов»

 

         Вінницьке регіональне управління Державної спеціалізованої фінансової установи «Державний фонд сприяння молодіжному житловому будівництву» (далі – Вінницьке регіональне управління Фонду) інформує, що у відповідності до п. 4 Порядку ведення Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов (далі – Реєстр) затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 238 від 11 березня 2011 року -  органи виконавчої влади, виконавчі органи рад, підприємства, установи та організації, що ведуть облік громадян, подають для внесення до Реєстру щомісяця до 15 числа реєстратору інформацію, яка містить передбачені законодавством відомості про громадян, які перебувають у відповідних органах, установах, організаціях (та ін.) на квартирному обліку.

Одночасно звертаємо увагу, що наказом Мінрегіону від 08.11.2013 року № 533 внесено зміни до наказу Мінрегіону від 17.05.2011 року № 47 щодо затвердження форми подання інформації до Реєстру (додаток № 1) (далі – Форма). З урахуванням змін до Форми Мінрегіоном затверджено оновлені Методичні рекомендації щодо її заповнення (додаток № 2), які розміщено на веб - сайті Реєстру (www.edrko.gov.ua.) Також за підтримки Мінрегіону розроблено оновлення програмного забезпечення АРМ - квартвідділу, яке безкоштовно розповсюджується серед органів, організацій та підприємств які ведуть квартоблік через мережу інтернет і розміщено на сайті Державного фонду сприяння молодіжному житловому будівництву (www.molod-kredit.gov.ua). Оновлення програмного забезпечення також можливо отримати і безпосередньо у реєстратора Вінницького регіонального управління Фонду.

Крім цього, роз’яснюємо, що відповідно до внесених змін в ст. ст. 34, 42 Житлового кодексу Української  РСР, які набули чинності з 01.01.2013 року - громадяни, які потребують поліпшення житлових умов, беруться на облік для одержання жилих приміщень у будинках державного і громадського житлового фонду та вносяться до Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, порядок ведення якого визначає Кабінет Міністрів України.

 Жилі приміщення надаються тільки громадянам, які перебувають на  обліку потребуючих поліпшення житлових умов та внесені до Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Ст. 189 Житлового кодексу  Української   РСР передбачено відповідальність за неналежне використання житлового фонду та інші порушення житлового законодавства, де особи, винні у порушенні порядку взяття на облік та ведення єдиного державного реєстру громадян, потребуючих поліпшення житлових умов, зняття з обліку і надання громадянам жилих приміщень… несуть кримінальну, адміністративну або іншу відповідальність згідно з законодавством України.

Ст. 149-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення встановлено відповідальність за порушення порядку ведення Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, у вигляді накладення штрафу на посадових осіб від семи до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

 

На підставі вищевикладеного, з метою безперебійного функціонування і ведення Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов, просимо довести вищезазначену інформацію до органів виконавчої влади, виконавчих органів рад, підприємств, установ та організацій, що ведуть облік громадян, які  потребують поліпшення житлових умов  та відповідно забезпечити подання органами квартобліку району інформації до Реєстру стосовно громадян які перебувають на квартобліку у відповідності до чинного законодавства.

 

Зв’язок з реєстратором: Ткачук Ю.А.  (067)999-78-34